Prednáška pre nových žiakov na škole

• členovia robotického tímu GŠM 5a5 pripravili motivačnú prednášku pre našich prvákov a druhákov (žiaci strednej školy)
  • počet prednášajúcich z GŠM 5a5: 6
  • počet zúčastnených žiakov GŠM na prednáške (prváci a druháci: 33, štvrtáci: 2)
  • dňa 15. 10. 2024 od 7:30 do 8:30 hod
  • priebeh: Členovia robotického tímu GŠM 5a5 pripravili a v utorok 15.10.2024 aj prednesli svoju prezentáciu prvákom a druhákom 4-ročného štúdia na našom gymnáziu, hovorili im o svojich skúsenostiach s robotikou, o svojich zážitkoch z rôznych robotických súťaží. Veľký záujem bol o informácie súvisiace s ich účasťou na celosvetovom šampionáte First Lego League, ktorého sa na prelome mája a júna zúčastnili v ďalekej Kalifornii (Western Edge Open FLL, Long Beach, California, USA), kde sa im podarilo skvele reprezentovať Slovensko a okrem ocenenia Motivate Award vyhrali 1. miesto v disciplíne On the Spot. Okrem toho im aj vysvetlili, ako prebiehajú rôzne robotické súťaže na Slovensku, ako napríklad Trenčiansky robotický deň, RoboRAVE, Robotický Battle Alejová, World robot olympiad a pod.
  • predstavenie propagačných plagátov účastníkom prednášky, diskusia o zapojení dievčat v rôznych robotických súťažiach

prednaska

Predstavenie robotickej súťaže FLL na Noci vedy v Košiciach

• dvaja členovia robotického tímu GŠM 5a5 predstavili robotiku a program FLL širokej verejnosti, na Noci vedy v OC Optima v Košiciach prezentovali svoje úspechy v Kalifornii (banner), a všetkým záujemcom ukázali a dali im možnosť vyskúšať si naprogramovať pohyb robota priamo na súťažnom stole tohtoročnej sezóny FLL