Matematické súťaže 2009/2010

Dňa 7.4.2010 sa žiaci tercie (III.OA) našej školy Adam Šmelko a Norbert Doboš zúčastnili obvodového kola Matematickej olympiády v Košiciach. Počas súťaže riešili 3 úlohy vo svojej kategórii. Obaja žiaci skončili s vynikajúcimi výsledkami. Adam Šmelko obsadil 1. miesto a Norbert Doboš 2. miesto.

Z ďalších matematických súťaží sme sa dňa 12.4.2010 zúčastnili obvodového kola PYTAGORIÁDY (Matej Nižník IV.OA - 10. miesto v kategórii P8, Samuel Migas II.OA – 14. miesto v kategórii P6, Daniel Szmolniczký II.OA – 16.miesto v kategórii P6 ).

Z korešpondenčných matematických súťaží máme dvoch úspešných riešiteľov celoslovenskej súťaže MATEMATICKÝ KLOKAN 2010 v kategórii Kadet 8: Adam Šmelko z tercie (III.OA) a Adrián Szegedi z tercie (III.OA) a v 16. ročníku matematickej súťaže MAKS získala dvojica Danková – Hužvárová z tercie ocenenie „dvojnásobná hviezda matematického neba“ a dvojica Ballasch – Šmelko z tercie ocenenie „hviezda matematického neba“.