Župné dni KSK na GŠM

Župné dni organizované Košickým samosprávnym krajom sme realizovali aj v našej Moldave nad Bodvou. Celý program sme rozdelili na tri stanovištia v meste (areál našej školy, areál SOŠ agrotechnickej a areál Pod kopcom). V záhrade nášho gymnázia sme pre žiakov okolitých základných škôl pripravili zaujímavý program. V menších skupinkách riešili záhadu zmiznutia sochy z kaštieľa v Betliari. Splnením úloh o zaujímavostiach našej župy získali na jednotlivých stanovištiach v záhrade a vlastne aj v škole časti indície, ktorá im nakoniec pomohla pri vyriešení spomínanej záhady. Okrem toho sme našich hostí zoznámili aj s programom DofE a nakoniec navštívili aj našu školskú knižnú burzu. Po úspešnom odhalení záhady sa žiaci presunuli Pod kopec, kde ich čakali rôzne športové aktivity a bádateľsky zameraný orientačný beh. Našťastie nám počasie prialo a zažili sme tak spoločne príjemné dopoludnie.

...ďalšie fotografie

www.zupnedni.sk