Online prednáška FG

Vďaka spoločnosti Junior Achievement - Slovensko a jej programu Viac ako peniaze sme sa dozvedeli o ponuke na online prednášku Dušana Matušku, ktorá sa mala týkať populárnej témy z oblasti financií. V piatok sa s ním stretli naši druháci v online prostredí, kde im porozprával o bitcoine. Okrem iného sme sa dozvedeli viac o peniazoch a ich význame, o tom, čo spôsobuje inflácia, čo to vlastne sú kryptomeny a ako funguje bitcoin. Prednáška bola veľmi zaujímavá a pútavá, keďže bola prepojená aj s diskusiou. Na záver si žiaci zahrali krátky kvíz, kde si preverili, čo sa na prednáške dozvedeli. Víťaz kvízu Lukáš Stacho získal od Dušana jeho knižku "Čo sú bitcoinové peniaze?". Sme radi, že sme mali aj takúto možnosť popracovať na zvyšovaní finančnej gramotnosti našich žiakov a v budúcnosti si podobné prednášky radi zopakujeme.