Výlet na Univerzitu sv. Cyrila a Metoda

Ako druháčky sme mali možnosť zúčastniť sa na jednodňovom filmovom kurze, ktorý pripravila Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Študenti z piatich vybraných škôl z celého Slovenska si mohli vybrať jednu z možných okruhov ako film, školské rádio, školská televízia a plagát. Našou oblasťou bol film a v rámci toho nás profesori z univerzity vzdelávali o veciach ako je obraz, práca s kamerou, námet, strih a zvuk. Naším výstupom bol trailer k filmu, ktorý sme si pozreli v rámci záverečného spoločného stretnutia všetkých zúčastnených. Veľa sme sa z tohto dňa naučili. V prvom rade sme si vyskúšali aké je to pracovať s reálnymi kamerami a čo sú zásadné chyby pri strihu videa. Taktiež sme si uvedomili aký je dôležitý zvuk a zvukové efekty, ktoré dodajú filmu úplne inú atmosféru.

... viac fotografií vo fotoalbume