Prednáška – Nebezpečenstvo na sociálnych sieťach

V piatok 27. 11. 2015 k nám prišiel bývalý žiak našej školy, ktorý teraz študuje mediálnu výchovu na Prešovskej univerzite. Jeho prednáška sa týkala tzv. groomingu. Označením grooming sa pomenúva spôsob, ako si v online prostredí získať obeť pre neskoršie sexuálne zneužitie. Obeťami groomingu sa stávajú deti, ktoré sú v internetovom prostredí komunikatívne, zverejňujú svoje fotky a nemajú problém byť v online kontakte s osobou, ktorú vôbec nepoznajú. Prednášajúci nám svojím výstupom chcel priblížiť, ako sa vyhneme takémuto nebezpečenstvu. Prezentácia mala formu videa. Vzťahovalo sa na dievča, ktoré podľahlo staršiemu chlapovi, ktorý s ňou mal zlé plány. Podľa môjho názoru bolo adresované skôr dievčatám, aby neboli také naivné a dávali si pozor na sociálnych sieťach – čo komu nepísať a predovšetkým neposielať fotografie rôzneho typu. Mne osobne to veľa nedalo, pretože nie som dievča a nikdy by som si nedovolil takto dievča oklamať. Ale ďakujem za oboznámenie sa aj s takýmto problémom na sociálnych sieťach. Už len kvôli mladšej sestre.

... fotografie z akcie