Lyžiarsky výcvik, Tatranská Lomnica

Tak, ako je to už zvykom na našej škole, aj tento rok sme sa vybrali na lyžiarsky výcvik. Kým sme sa všetci pozbierali pred školou, polovica z nás mala odmrznuté prsty na nohách, ale ani sme sa nenazdali a už sme sedeli v autobuse. Počasie bolo krásne, slnečné a zasnežené. Keď sme dorazili, museli sme, žiaľ, čakať ďalšiu pol hodinu na naše izby. Mobily fungovali v plnom prúde a každý zachytával toľko wifi signálu, koľko len šlo. Napokon sme sa dočkali svojich izieb, ktoré však wifi nemali. Aká irónia. Ale ani sme ho nepotrebovali. Nesmiem zabudnúť na to, ako s nami v prvý deň profesori vybabrali. Všetci sme povinne lyžami ratrakovali malý svah, aby sme mali na čom ukázať svoje lyžiarske schopnosti. Ráno sme mali hlučný budíček a chladnú rozcvičku. Po nich nasledovali raňajky, ktoré boli v štýle švédskych stolov a naše brušká si pochutnali na skvelom jedle a potom hurá na svah! Našim novým lyžiarom to išlo úplne skvelo a všetci sme si doobedie užili s určenými profesormi. Potom nasledoval výdatný obed a zaslúžený oddych. Naň sme sa tešili všetci najviac.

Po oddychu sme sa zase vyštverali na svah a užívali si lyžovanie s priateľmi a spolužiakmi alebo sme si posedeli v Apres Ski bare, kde hudba nikdy neutíchla a horúca čokoláda nestratila chuť. Tí odvážnejší sa dostali najvyššie ako sa len dalo, a to rovno do Lomnického sedla. Unavení, ale šťastní sme sa jedno popoludnie vybrali, novovybudovanou lanovkou, na Skalnaté Pleso, len tak pokochať sa nádherou našich veľhôr a taktiež trocha sa pobaviť. Napokon sme sa všetci, úplne vyžmýkaní, doterigali na izby a oddýchli si, až kým nebola večera. A po nej bol, no predsa, ďalší oddych! Dovtedy sme pozerali filmy, viseli na wifi alebo hrali nefunkčný stolný futbal, či hokej. Program pripravovala každá trieda v iný deň. Posledný deň patril profesorom a ich každoročnému programu, ktorý aj po toľkých rokoch dokáže pobaviť. A samozrejme spev. Na ten sa nezabúda. Spolu s pánom doktorom sme si vyspievali hrdlá. Dokonca sa na nás prišla pozrieť bývalá pani riaditeľka Fulínová spolu s pánom manželom a dcérou. Mohla by som tu o tom písať donekonečna. Bol to skvelý lyžiarsky výcvik spolu so skvelými profesormi, ktorým z celého srdca ďakujeme.

... originálny článok s fotkami

... viac fotografií vo fotoalbume