Informatická súťaž iBobor

Tento školský rok sa naša škola po prvýkrát vo svojej histórii zapojila do medzinárodnej informatickej súťaže iBobor. Súťažili všetci žiaci nižších ročníkov osemročného gymnázia. Ich úlohou bolo pri počítači využiť svoje znalosti nielen o počítačoch, ale hlavne mohli ukázať, ako im to "páli". Súťažili v dvoch kategóriách: Kadeti - žiaci tercie (v stredu 14.11.2012), a Benjamíni - žiaci sekundy a primáni (vo štvrtok 15.11.2012). Počas 40 minút riešili 15 úloh a podľa počtu získaných bodov sme zostavili rebríček najúspešnejších na našej škole:

Kadeti:
1. miesto: Ronald Balog (tercia) 100. percentil
2. miesto: Pavol Szepsi (tercia) 89. percentil
3. miesto: Simoneta Merténová (tercia) 87. percentil
3. miesto: Matej Šmelko (tercia) 87. percentil

Benjamíni:
1. miesto: Sebastián Jenis (sekunda) 97. percentil
1. miesto: František Sciranka (sekunda) 97. percentil
2. miesto: Boris Belák (sekunda) 96. percentil
2. miesto: Denis Németh (sekunda) 96. percentil
3. miesto: Vanessa Kováčová (sekunda) 94. percentil

Súťaž mala bezproblémový priebeh, v kategórii Bobrík (prima, sekunda) súťažilo na celom Slovensku 16 338 žiakov a v kategórii Kadet (tercia) 8492 žaikov. Žiakom sa súťaž veľmi páčila a už teraz sa tešia na nasledujúci ročník, do ktorého sa opäť radi zapoja.