Stužková slávnosť

Pre väčšinu ľudí bol 13.november bežným dňom. Pre nás - žiakov IV.A bol však výnimočný. Bol to deň s veľkým D. Deň, ktorý sa v pamäti navždy zachová. Deň, keď sa odohrala naša stužková.

Z dievčat sa stali elegantné slečny, ktoré kráčali do vyzdobenej sály v sprievode spolužiakov, ktorí boli v oblekoch na nespoznanie. Úvodné príhovory mnohých dojali a pri ich počúvaní sme spomínali na roky prežité na gymnáziu, naplnené množstvom zážitkov. Zrejme každý z nás si spomenul na náš prvý deň na tejto škole. Boli sme ustráchaní a nevedeli sme, čo nás čaká. Za ten čas sa škola stala naším druhým domovom a z nás sa stali takmer dospelí ľudia. Po slávnostnom dekorovaní z nás stres trochu opadol pri tancovaní. Ani sme sa nenazdali a bol čas na náš program. S miernou trémou sme vystúpili pred rodičov a profesorov a dúfali sme, že sa im bude páčiť. Hlasný potlesk naša obavy razom rozptýlil. Vtedy už bola tréma a nervozita preč a dobre naladení sme sa pustili užívať si zvyšok večera a celú noc. Zažili sme večer, ktorý pre nás bude krásnou spomienkou. Spomienkou, ktorú nám bude pripomínať aj zelená stužka pripnutá na našej hrudi.

... fotografie zo stužkovej IV.A nájdete vo fotoalbume

... fotografie zo stužkovej VIII.OA nájdete vo fotoalbume