© Mgr. Iveta Hermanovská, 2012

Pravdepodobnosť

Do vyznačených prázdnych políčok napíš správne výsledky jednotlivých úloh.
Výsledky zapisuj zaokrúhlené na jednotky.
1.Obrázok1.png    Jeden z desiatich mužov nerozozná červenú paradajku od zelenej. V záhrade je 30 červených a 20 zelených paradajok. Aká je pravdepodobnosť, že Martin, ktorý má spomínanú poruchu zraku, strhne v záhrade červenú paradajku?
    %    
2.Obrázok2.png    Martin má v škatuľke 15 klincov dĺžky 20 mm, 20 klincov dĺžky 25 mm a 25 klincov dĺžky 32 mm. Potrebuje klinec dĺžky 20 mm. Aká je pravdepodobnosť, že pri náhodnom výbere vyberie práve ten klinec, ktorý potrebuje?
    %    
3.Obrázok3.png    V košíku je 30 hrušiek, z ktorých je 5 hrušiek nie práve najlepších. Aká je pravdepodobnosť, že si Martin pri náhodnom výbere vyberie dobrú hrušku?
    %    
4.Obrázok4.png    Martin so sestrou hrajú hru "Človeče, nehnevaj sa!". Martin potrebuje, aby mu pri hode kockou padlo číslo štyri alebo číslo šesť. Aká je pravdepodobnosť, že sa mu to podarí?
    %    
5.Obrázok5.png    Martin si zo štvormiestneho číselného PIN kódu pamätá len prvé tri číslice. O poslednej číslici vie len to, že to nie je párne číslo. Má len jeden pokus. Aká je pravdepodobnosť, že PIN kód správne určí?
    %