Lyžiarsky výcvik, Ždiar 2017

Jedného nedeľného rána sme sa všetci zišli pred budovou školy. Nastúpili sme do autobusu, ktorý nás následne odviezol do penziónu Kamzík v malebnej dedinke Ždiar. Cesta autobusom bola zábavná, no zároveň aj plná očakávaní a nedočkavosti. Po príchode sme sa všetci ubytovali, dopriali sme si chvíľku oddychu a potom sme hneď šmýkali na svah. Pre skúsených lyžiarov to bola hračka, no začiatočníci neustále padali. Po náročnom dni, sme si dopriali vytúženú večeru. Po nej nás čakal všetkým známy rozkaz a po ňom sme sa všetci pobrali do svojich izieb, kde nás čakali mäkučké postele. Nasledujúce dva dni nás hneď po budíčku osviežila malá rozcvička a po nej výdatné raňajky. Po raňajkách nasledovala celodenná jazda na lyžiach. Ďalej chutný obed a po ňom nasledoval oddych, ktorý každý poňal po svojom. Niektorí hrali biliard, iní zase stolný tenis, a niektorí si dokonca vyšli na nákup. Okolo siedmej sme sa všetci stretli pred jedálňou a spoločne sme sa navečerali. Nasledoval rozkaz a večerný program, ktorý mala pod palcom vybraná trieda. Každý večer nás tradične zabavilo divadielko na zábradlí, po ktorom nasledoval vytúžený spánok. Streda sa niesla v znamení kratšieho lyžovania a neskôr vyčerpávajúcej túry, a po nej nás čakali každovečerné aktivity. Štvrtok sme si toto všetko zopakovali, a tak sme dodržali každodennú rutinu. V piatok nás čakalo naše posledné lyžovanie a po ňom odchod domov. Lyžiarsky výcvik sme si veľmi užili, dúfame, že si ho v takomto duchu zopakujeme aj budúci rok.

... fotografie z akcie