Exkurzia Poľsko 2015

Odchod o 4:00 hod. ráno. Akože vážne. Bez srandy. No...začína sa to zábavne. Ale ak chceme stihnúť a všetko vidieť, nezostáva nám nič iné, len sa v taký nekresťanský čas zobudiť a dostaviť sa pred budovu našej školy. Cestu v rozmedzí od 4:20-9:00 hod. si väčšina pamätá len matne. Spalo sa. Pretože v takýto čas sa len spí. Bez rozdielu, či sa nachádzate v posteli alebo v autobuse na ceste do Poľska, Osvienčimu. Áno, hlavným bodom tejto 2-dňovej exkurzie bola návšteva koncentračného tábora Osvienčim. Toto zobudilo aj toho najväčšieho spáča. Opisovať túto prehliadku netreba, každý by ju mal absolvovať, aby to celé pochopil. Dá sa povedať len jedno – zmení to váš pohľad na svet. A potom naspäť do autobusu. Lebo sme v ňom neboli už dosť, že áno? Konečná stanica – Krakow.

Konkrétne, študentská ubytovňa Nawojka. Vybaliť, napapať sa a nočný Krakow, ideme! Prechádzky nočným Krakowom boli krásne a nezabudnuteľné (áno, hlavne vďaka pánovi profesorovi Attresovi). Lenže cez noc toho neuvidíte až tak veľa ako cez deň. Preto sme si na druhý deň tieto prechádzky po Krakowe zopakovali – tentokrát sme ale mali možnosť dopočuť sa o tomto meste niečo viac vďaka nášmu sprievodcovi (nie, nemyslím profesora Attresa). Na koniec to najlepšie – návšteva soľnej bane Wieliczka. Krásne a krásne slané. Či nás už cestou tam bolelo hrdlo, alebo sme mali upchatý nos – von z bane sme sa istotne vracali o niečo zdravší. Tu treba spomenúť ešte jedno meno – Eliška. Tí čo boli, vedia o čom hovorím a tí čo nie – mali ste ísť s nami, pretože to bol jeden z najlepších výletov, aký sa na škole organizovali!

A ešte myšlienky žiakov, ktorí sa tejto exkurzie zúčastnili:
„Sprievodkyne v soľnej bani boli zábavné, veľmi sa mi páčil ich humor.“
„Miliarda kostolov a nábožensky založených ľudí.“
„Steny v soľnej bani obsahujú veľa baktérií (od ľudí čo ich olizovali).“
„Feri má rád soľ.“
„Strašne milí Poliaci a Poľky.“
„KRÓWKY!“
„Abnormálne veľké rezne.“
„Attresove suché vtipy.“
„Starbucks!“
„Večerný Krakow bol veľmi pekný.“
„Najlepší bol spev v autobuse cestou domov.“

fotografie nájdete TU.