Imatrikulácia

Imatrikulácia – oficiálne priatie nových žiakov do kolektívu školy. Väčšina si teraz asi predstavila nejakú serióznu akciu, ale naša škola to zobrala trochu z humornejšej stránky. Hlavne moja trieda. Bola to pre nás skvelá príležitosť trochu potrápiť prvákov, a tak sme sa rozhodli, že im zorganizujeme súťaž o miss. Samozrejme, ich modely a make-up sme vyberali my – v skratke sme ich znetvorili ako najviac to šlo. Následne sme ich postavili na „mólo“, na ktorom sa museli predviesť a odpovedať na jednu osobnú otázku. Na nič z toho neboli pripravení, a preto to bolo spontánne. Potom nasledovala vedomostná časť a. k. a kvíz. Každý žiak dostal otázku o členovi učiteľského zboru, napríklad: Aké číslo topánok má pán profesor Attres? Samozrejme, nesmela chýbať ani talentová časť. Tu sme sa už trochu zľutovali a prváci sa mohli predviesť aj kolektívne. Jeden z nich sa obetoval a zaspieval, ostatní mu ochotne robili aspoň krovie. Nakoniec diváci potleskom vybrali víťaza, ktorý dostal šerpu a korunku. Medzitým sme im prečítali desatoro kvinty, ktoré musia dodržiavať. A ako to už na imatrikulácii býva zvykom, dostali aj muffin, hoci nie normálny, ale plnený sardinkami a olivami, no fakt mňamka.

Po našom programe sa predviedli primáni. Tí boli prezlečení za anjelov, čo je mimochodom úplná irónia. Každého z nich predstavili menom a bol mu pridelený jeden krstný rodič. Ani oni sa nevyhli špecialite šéfkuchára. Nakoniec sa celá ceremónia oficiálne uzavrela a týmto sa to skončilo.

... fotografie z akcie