Talkshow – GŠM – brána do sveta

Pri príležitosti osláv Dňa študentstva škola pre nás študentov, okrem tradičných a obľúbených aktivít, pripravila aj novinku. Starší žiaci sa spolu s deviatakmi základných škôl zúčastnili talkshow s názvom Gymnázium Š. Moysesa – brána do sveta. Počas netradičného dopoludnia sme sa stretli s mladšími i staršími absolventmi nášho gymnázia na pútavej besede. Po niekoľkých rokoch si dnešní lekári, právnici, ekonómovia, či ľudia s inými povolaniami zaspomínali na to, aké to bolo na strednej škole. Porozprávali nám svoje životné príbehy, skúsenosti a zážitky zo študentských čias. Tiež si zaspomínali na svojich spolužiakov, či na to, ako škola ovplyvnila ich alebo ich rodinu.

Pre nás, ktorí sa ešte len rozhodujeme, ako strávime svoju budúcnosť, sa stali motiváciou. Dodali nám energiu ísť za svojimi snami a dosiahnuť svoje méty. Pri pohľade na ľudí, ktorí sa v pracovnej sfére uplatnili na vysokých pozíciách, sme si uvedomili, že náš výber strednej školy bol správny.

... viac fotografií z akcie nájdete vo fotoalbume