Plenér "Génius Loci"

Bolo to ako každé obyčajné ráno. Vstala som a vôbec som si neuvedomovala, že dnes, 28. septembra je plenér, hoci som sa naň tešila celý týždeň. Keď som došla ráno do školy, bolo to tam trochu chaotické, kým sme sa všetci pozbierali a dohodli si plán práce, prešlo asi 20 min. Keď sme dorazili na dané miesto, bolo to tam pekné. Privítala nás teta Janka s ujom Vladom a ich úžasné milé mačičky. Všade okolo nás boli obrazy a diela obyčajných ľudí. Boli krásne, ako keby ich maľovali ozajstní umelci (ale boli tam aj práce ozajstných umelcov). Najviac sa nám páčilo ceruzkové múzeum. Po prehliadke nás ponúkli výborným makovníkom a čajom. Dohodli sme sa, čo budeme maľovať.

Potom sme sa rozišli po celom areáli, každý si našiel vlastné miesto, kde pracoval. Téma znela - "Génius Loci" duch miesta alebo vec, ktorá nás tam oslovila. Mne sa páčili ceruzky, tak som namaľovala obrázok s ceruzkami, no nebola som sama. Starší spolužiaci s pani profesorkou skúšali nové výtvarné techniky, ktoré nás natoľko oslovili, že sme doma pokračovali v experimentovaní. Naučila som sa aj novú techniku enkaustiku, tj. práca s pastelkami a žehličkou. Každý namaľoval minimálne jeden obraz. Na konci sme zhodnotili naše práce. Obrazy tam ostali, kým sa nevysušili. Po vyhodnotení a dobrom výkone sme boli tak veľmi unavení, že sme sa už tešili domov, s dobrým pocitom po dobre vykonanej práci a duševným obohatením. A už vieme čo je "Génius Loci".

... viac fotografií z akcie nájdete vo fotoalbume a práce sú TU