Sv. Mikuláš

Je už zvykom, že každý rok 6. decembra prichádza všetky dobré deti potešiť sv. Mikuláš. Keďže na našej škole ich je neúrekom, neboli sme prekvapení, keď zavítal aj medzi nás. Prípravy na tento deň vrcholili už týždeň vopred. Hlavným organizátorom bola tento rok VII.OA (septima), ktorá sa tejto úlohy zhostila svojsky.

Chlapci sa prezliekli za anjelov, čo nebolo nikomu čudné, veď dobrotu predsa strúhajú po celý rok! Dievčatá predstavovali čertice a úlohy sv. Mikuláša dostal ako inak, predseda triedy. Ups, dúfame, že sme nikoho neobrali o jeho detské sny. Takto spoločne sme sa vybrali navštíviť našich spolužiakov v ostatných triedach. Okrem sladkých potešení sme rozdávali aj tajné lístočky. Žiaci nám mali za to povedať básničku alebo niečo pekné zaspievať. Niektorých sme nemuseli dlho presviedčať, iní trochu trucovali. Asi sa pred sv. Mikulášom hanbili. Zažili sme kopec zábavy a posúvame mikulášsku štafetu VI.OA (sexte).