HROCH 2012

Ako je už u nás na gymnáziu každoročným zvykom, aj tento rok vedenie školy v spolupráci s profesormi matematiky a slovenského jazyka pripravili pre žiakov okolitých škôl súťaž s názvom HROCH. Prípravy nato, aby sme mohli 27. marca na našom gymnáziu privítať usilovných piatakov a šiestakov sa rozbehli už niekoľko týždňov vopred. Študenti III.A pripravili zadania úloh a ich „spoluorganizátori" zo VII.OA spolu s profesormi dohliadali na organizáciu a technické záležitosti. Keď už bolo všetko doladené do posledných detailov, nastal dlhoočakávaný utorok. Tretiaci a septimáni už od skorých ranných hodín pripravovali miestnosti, v ktorých neskôr prebiehala súťaž, ale taktiež nezabudli ani na balíčky pre víťazov.

Približne o deviatej hodine bolo všetko pripravené, a tak sa malí géniovia mohli pustiť do riešenia úloh. Tie boli rozdelené do troch sérii, pričom na každú z nich mali 20 minút. Šikovným matematikárom to šlo od ruky, a tak mali úlohy hotové ešte pred vypršaním časového limitu. Napätá atmosféra však vládla u „slovenčinárov", ktorí sa museli okrem troch sériových úloh popasovať ešte so slohom. Napokon zvládli aj ten a kým sa čakalo na oficiálne výsledky, súťažiaci si pozreli priestory našej školy, zahrali si ďalšie vedomostné hry a občerstvili sa. Po nabratí nových síl už boli všetci pripravení na vyhlásenie výsledkov. Keďže bolo družstiev pomenej ako po iné roky, súťažiaci bojovali nielen o prvé miesto, ale aj o čo najlepšie percentuálne výsledky. Napokon odchádzali domov všetci spokojní, s úsmevmi na tvárach a dokonca nám prisľúbili, že ich môžeme očakávať aj budúci rok.

Výsledková listina:
MAT- 5.ročník: 1.miesto: Severák- Špaková, Hovan, Flaško