Beseda so spisovateľom I. Jesenským

Dňa 29.11.2010 sa žiaci I.OA, III.OA, IV.OA zúčastnili besedy so slovenským knižným autorom Imrichom Jesenským v Mestskej knižnici v Moldave nad Bodvou. Spisovateľ žiakom porozprával o svojom živote, blízkych, zážitkoch a o motívoch, ktoré ho priviedli k písaniu. Všetkých prítomných poučil aj o živote pred viacerými rokmi. Ukázal im knihy, ktoré napísal. Viaceré z nich napísal vlastnoručne. Keďže pán Jesenský má slabý zrak, knihy už tak často nepíše. Jeho tvorbu tvoria aj kroniky. Keď spisovateľ dorozprával, dal priestor na otázky od žiakov. Väčšina otázok sa týkala jeho prác, no žiakov zaujímal aj jeho osobný život.

Na konci besedy sa Viktória Fábryová, žiačka III.OA poďakovala za všetkých zúčastnených, za čas, ktorý s nimi pán I. Jesenský strávil. Učitelia a žiaci dostali od spisovateľa knihu Ruže ešte kvitnú. Po rozlúčke sa žiaci vybrali späť do školy a Imrich Jesenský do svojej rodnej dediny Čane.

... viac fotografií nájdete na stránke mesta