Divadelné predstavenie

Dňa 27.9.2010(pondelok) sa uskutočnilo predstavenie divadelnej hry Pygmalion anglického dramatika Georga Bernarda Shawa. Hru v pôvodnom znení odohralo päť anglických hercov vo veľkej sále historickej radnice v Košiciach. Z našej školy sa na predstavení zúčastnili žiaci druhého stupňa osemročného gymnázia, hlavne žiaci II.A.

Herci boli sympatickí, hra bola miestami zábavná, miestami vážna, no žiaci košických škôl rušili naše sústredenie na priebeh predstavenia. Našťastie, pointa hry nám neušla. Hlavná ženská predstaviteľka, Eliza Doolittlová sa zmenila zo špinavej a chudobnej kvetinárky na elegantnú dámu, ktorá nevie, kam teraz patrí. Autor sa tak vysmial vtedajším spoločenským konvenciám v Anglicku.