© Mgr. Iveta Hermanovská, 2013

Kruhový diagram

Na prázdne miesto napíš správnu číselnú hodnotu.
1.
Obrázok1_k_d.pngDiagram uvádza počty žiakov istej triedy hodnotených známkou z testu z matematiky. Urč v stupňoch stredový uhol kruhového výseku prislúchajúcemu známke 3.

2.
Obrázok2_k_d.pngDiagram znázorňuje koncoročné hodnotenie žiakov istej triedy z matematiky. S presnosťou na dve desatinné miesta urč aritmetický priemer známok.

3.
Obrázok3_k_d.pngDiagram znázorňuje počty žiakov hodnotených známkami z výstupného testu zo štatistiky. Urč absolútnu hodnotu rozdielu modusu a dvojnásobku mediánu tohto súboru.

4.
Obrázok4_k_d.pngDiagram uvádza percentuálne hodnotenie žiakov z priebežného testu. Koľko žiakov písalo test, ak trojku dostali šiesti žiaci?

5.
Obrázok5_k_d.pngDiagram uvádza počty žiakov hodnotených známkami z koncoročného výstupného testu z matematiky. Koľko žiakov má známku horšiu ako bol aritmetický priemer známok z tohto testu?